עב / EN

דלת פיבוט

דלת פיבוט קו אפס או דלת פיבוט זכוכית. כל מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים בדלת פיבוט

בכתבה שכאן ליקטנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על  דלתות פיבוט, וגם על דלתות כניסה ופנים באופן כללי יותר, תוך התייחסות לרוחב המפתח ונקודות נוספות שכדאי לשים אליהן לב, כך שההחלטה תתקבל על בסיס ידע והבנה.

אוהבים את מראה דלת הפיבוט? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה.

 מה זה דלת פיבוט? 10 דברים שאתם חייבים לדעת

  1. דלת פיבוט היא דלת ציר בה הציר נסתר מהעין.
  2. דלת פיבוט תמוקם במרחק מסוים מהמשקוף, כך שבעת פתיחתה יווצר מרווח בין הדלת למשקוף.
  3. המרווח בין דלת הפיבוט למשקוף והעבודה עם ציר נסתר, מקנים לדלת מראה מרחף.
  4. דלת הפיבוט היא דלת בעלת מראה ייחודי שמדגיש סגנון נקי ומינימליסטי.
  5. דלת פיבוט ניתן לייצר מכל חומר, אך בשל העובדה שמדובר לרוב בדלת רחבה, עבודה עם דלתות אלומינים תאפשר קבלת תוצר סופי במשקל קל, בהשוואה לדלת מחומרים אחרים.
  6. דלת פיבוט מאלומיניום ניתנת לחיפוי במגוון רחב של חומרים: מתכות, ברזל, גרניט פורצלן, עץ, מתכת נוזלית ועוד נוספים.
  7. דלתות פיבוט ניתן לשלב בכל חלל- בבית הפרטי הן ישמשו בעיקר כדלת הכניסה ובחללים מסחריים ניתן לשלב דלתות פיבוט גם בחללים הפנימיים כמו דלתות כניסה לחדרי טיפולים, למשרדים, חדרי ישיבות ונוספים.
  8. מבחינה עיצובית דלת פיבוט היא כמו כל דלת אחרת- ניתן לשלב בה אלמנטים כמו חלונות ואלמנטים דקורטיבים נוספים.
  9. אם אתם מחפשים כניסה מרשימה במיוחד, דלת פיבוט תעשה את העבודה.
  10. מבחינת תפעול, פתיחה ונעילה, מתנהגת דלת הפיבוט כמו כל דלת אחרת. דלתות הפיבוט של FIREFLY מאובזרות במנגנוני נעילה מתקדמים שמאפשרים שליטה מהאפלקיציה בנייד, ומאפשרים בנוסף תפעול מכאני.

דלתות פנים

דלתות פיבוט מתאימות כדלתות כניסה וכדלתות פנים. דלת הפיבוט רחבה ברוב המקרים, וכשמדובר בבית פרטי לא תמיד יתאים לשלבה כדלת פנים. בחללים ציבוריים ומסחריים דלת הפיבוט בהחלט תתאים – במיוחד כשמדובר בכניסה ללשכה רחבת ידיים במשרד, בכניסה לחדר פרטי בבית מלון ועוד.

דלתות מעוצבות

הפונקציונאליות וחווית המשתמש עומדים בראש הפרמטרים לבחירה נכונה של דלת. אחרי בחירה מדויקת ברמה הטכנית, מגיע הפן העיצובי. שוק דלתות הכניסה עבר את אחת המהפכות המבורכות בעשור האחרון, והחל לחלחל גם לדירות במגדלים של הבניה הרוויה- מדלתות כניסה מגושמות לדלתות מעוצבות. דלת כניסה היא סוג של תעודת זהות של הבית והבחירה בה תעיד על הסגנון העיצובי שממתין מהעבר השני שלה בחללי הפנים. דלתות מעוצבות יכולות להגיע במנעד רחב של חומרים וצורות. העבודה של FIREFLY עם דלתות אלומיניום מאפשרת בחירה רחבה בין חומרים שונים שמשמשים חיפוי לשלד האלומיניום – עץ, ברזל, נחושת, פליז, ברונזה, גרניט פורצלן, מתכת נוזלית וחומרים נוספים. השליטה על בחירת החומרים והגימורים היא בידי הלקוח כך שהמראה הסופי של הדלת הוא מראה מעוצב בהתאמה לטעמו האישי של הלקוח.

דלת כניסה רוחב 140 או 120

כשמדובר בדלתות כניסה יש נטיה להתלבט בין דלת ברוחב 1.40 מטר ובין דלת ברוחב 1.20 מטר. כשמתכננים את מפתח הכניסה חשוב לקחת בחשבון שככל שהוא יהיה גדול יותר כך יהיה נעים יותר להכנס דרכו. דלת ברוחב 1.20 מטר היא דלת שניתן לעבור דרכה בנוחות. אז למה להגדיל ב- 20 ס”מ ולבחור דלת ברוחב 1.40 מטר? בעיקר משום שהיא תייצר מראה מרשים יותר. זה נכון שמדובר בהפרש של 20 ס”מ אך הוא הבדל משמעותי. יש גם דלתות רחבות יותר, אך כדאי להיות רגועים ולדעת שבחירה ב- 1.20 מטר או 1.40 מטר היא בחירה שתייצר כניסה נוחה לבית, והשאלה היחידה היא לגבי החשיבות של הרושם שתרצו לייצר בכניסה.

דלת כניסה ציר פיבוט

המקום המקובל ביותר לשלב בו דלת פיבוט הוא הכניסה לבית. דלת כניסה עם ציר פיבוט מייצרת כניסה מרשימה ביותר, שמוסרת מסרים עיצוביים לכל מי שנכנס בה. דלת כניסה ציר פיבוט תשתלב היטב בכניסה לבית הפרטי ובאותה המידה תשתלב בכניסה למלונות בוטיק ומסעדות מוקפדות.

דלת צירים

בעוד ציר הפיבוט נסתר מהעין, ועובר מתקרה עד רצפה לכל אורכה של הדלת, ומייצר מראה של דלת מרחפת ללא צירים, דלתות ציר הן דלתות שמשלבות צירי צד, בחיבור הדלת למשקוף. מדובר בצירים שנראים לעין, וכשמדובר בדלתות איכות גם הצירים הגלויים נראים מוקפדים ונעימים למראה. אלו שני סוגי דלתות, והבחירה בין דלתות ציר ובין דלתות פיבוט היא רק הנטיה והטעם האישיים.

דלת חד כנף או דלתות כנף

דלת פיבוט היא דלת כנף אחת. ניתן לעצב מפתח שבמשלב דלת פיבוט חד כנף עם עוד חלק קבוע שאינו נפתח. אם הכיוון הוא דלתות כנף, הפיבוט לא יהיה הפתרון הנכון ביותר, ועדיף לחפש דלתות כנף מעוצבות. הבחירה בין דלת חד כנף לדלתות כנף היא בעיקר עניין של טעם אישי, ולעיתים גם של אילוצי המקום.

דלתות פיבוט או דלתות הזזה?

באופן כללי דלתות הזזה נבחרות במקרים שבהם אין די מקום להתקין דלת נפתחת, בחללי הפנים של הבית. אם אין מגבלה של שטח, הבחירה הופכת להיות על בסיס הטעם האישי. דלת פיבוט ודלת הזזה הן שתי דלתות משני עולמות שונים, ומבחינה קונספטואלית אין כל קשר ביניהן.

דלת פיבוט קו אפס

דלתות פיבוט הן דלתות מרשימות כשלעצמן, אך אם לא די במראה המרשים שהן מייצרות, במידה ותרצו להעמיק את העניין ואת הרושם, דלת פיבוט בקו אפס תעשה את העבודה. בקו אפס, המשקופים נסתרים והמראה כולו הופך נקי ומינימליסטי יותר. ניתן לתכנן דלתות פיבוט בקו אפס הן כדלתות כניסה לבית והן כדלתות לחללי הפנים.

דלת אלומיניום עם ציר פיבוט

דלתות אלומיניום הן דלתות שקל ונוח מאוד לתפעל, בשל משקלן הקל. דלת פיבוט היא דלת מאסיבית ברוב המקרים, ותכנון דלת כזאת משלד אלומיניום הופכת אותה לדלת נוחה לתפעול.

עם הביקוש העולה לדלתות האלומיניום בשוק, עלה בהתאמה הביקוש לדלתות אלומיניום עם ציר פיבוט. דלתות אלו מעוצבות ומחופות, כאמור, במנעד רחב של חומרים והן מיוצרות בהתאמה אישית.

דלת פיבוט זכוכית

דלת פיבוט מזכוכית היא אחת הפרשנויות המרהיבות והמקוריות ביותר בשוק דלתות הפיבוט. דלת פיבוט זכוכית אולי לא תתאים כדלת כניסה ראשית, אך בהחלט יכולה להתמקם כדלת יציאה לחצר או לשטחי חוץ אחרים. ניתן לשלב בדלת שכזאת מסגרת ברזל ולשחק עם הידיות כאלמנט דקורטיבי ופונקציונלי- ידיות עץ או ברזל  ועוד. דלת פיבוט מזכוכית תייצר קשר הרמוני עם החוץ שנשקף ממנה, ותאפשר לו להשתרבב אל חללי הפנים ולהיות חלק מהתפאורה.

SHARE IT